TED Erzurum Koleji

Eğitim alanında Türkiye’nin en köklü kuruluşları arasında yer alan Türk Eğitim Derneği’nin Erzurum’daki meşalesi TED Erzurum Koleji, 2022-2023 eğitim öğretim yılında okul öncesi, ilkokul ve ortaokul düzeylerinde, 2023-2024 eğitim öğretim yılında lise kademesi 9.sınıf düzeyinde eğitim öğretime başlayacaktır.

TED Erzurum Koleji’nde bireysel farklılıkların dikkate alındığı, öğrenci merkezli, ulusal değerleri esas alan, evrensel bakış açısına sahip, yabancı dil eğitiminin gerekliliğine inanan, akademik, sosyal ve fiziksel gelişimi destekleyici ortamlar sunan, TED’e özgü geliştirilmiş programlar ile uluslararası programların bütünleştirildiği, pozitif disipline dayalı, dinamik ve yenilikçi bir eğitim öğretim anlayışı esastır.

TED Erzurum Koleji’nde hayat başarısını ön planda tutarak, öğrenciyi merkeze alan eğitim öğretim olanakları sunulmaktadır. Cumhuriyet değerlerine ve Atatürk ilkelerine bağlı, milli değerleri özümseyen ve dünya vatandaşlığı bilinci geliştirmiş, etik değerlere sahip, bilimsel düşünen, ülke ve dünya sorunlarına karşı farkındalığı ve çözüm üretme bilinci yüksek bireyler yetiştirmek önceliğimizdir. İngilizce ve 2. yabancı dili en iyi şekilde öğrenen ve yaşamında etkili bir şekilde kullanabilen, araştırmayı ve yaşam boyu öğrenmeyi ilke edinen, üretken, yaratıcı ve girişimcilik becerileri gelişmiş, teknoloji çağının gerekliliklerine ve yeterliliklerine sahip, kültür, sanat ve spor alanlarında entelektüel birikimi olan, sosyal sorumluluk bilincine sahip, farklılıklara saygılı ve iletişim becerileri yüksek bireyler yetiştirerek, geleceğimizin gençlerimize emanet olduğu bilinciyle hareket ediyoruz.

K12 okulu olan TED Erzurum Koleji, güçlü akademik kadrosu ile 21. yüzyıl becerileriyle donatılmış nesiller yetiştirmek üzere tüm yaş gruplarında yabancı dil, bilim, teknoloji, matematik, sanat ve spor başta olmak üzere çeşitli alanlarda ayrıcalıklı eğitim programlarıyla fark yaratmaktadır.

TED Erzurum Koleji Ayrıcalıkları:

  • TED Erzurum Koleji, Türkiye ve KKTC’de faaliyet gösteren K12 okullarında yaklaşık 34 bin öğrencisi ve 4 bin eğitim personeli, üniversitesi, düşünce kuruluşu ve diğer yapılarıyla eğitim alanında köklü, büyük ve eşi benzeri olmayan bir camianın 42.temsilcisidir.
  • Eğitim öğretim programlarını TED’in geliştirdiği, öğretmen alımlarının TED tarafından 3 aşamada gerçekleştirildiği, istihdam edilen personellerin kişisel ve mesleki gelişiminin hizmet içi eğitimlerle desteklendiği, fark yaratan eğitim öğretim anlayışına sahiptir.
  • TED Erzurum Koleji, çocuğunuzun ana dili gibi yabancı dil konuştuğu, akademik başarı elde ettiği, sosyokültürel ve sportif alanlar da dahil olmak üzere bütüncül formasyona sahip olduğu, hayata başlarken geniş mezun ağını kullanabildiği bir okuldur.
  • TED Erzurum Koleji Kampüsü, 20 dönüm arazi içinde 14.400 metrekare kapalı alana sahip, okul öncesi eğitimden lise son sınıfa kadar 1.000 öğrencinin okuyacağı, modern bir yerleşkedir.
  • Kapalı alanda yer alan çok amaçlı spor salonu, yoga, pilates, bale stüdyoları ile açık alanlarda yer alan basketbol, voleybol, futbol, hentbol sahaları ve tenis kortu, tırmanma duvarı gibi spor alanları ile fark yaratmaktadır.
  • Ulusal ve MUN gibi uluslararası toplantılara ev sahipliği yapabilen 400 kişilik konferans salonu, piyano, keman, bateri gibi enstrümanları rahatça çalmak üzere tasarlanmış müzik atölyeleri, orkestra atölyesi, resim ve seramik yapmaya elverişli sanat atölyeleri, dünya yemeklerini deneyimleme imkanı veren deneysel mutfağı, okul radyosu, satranç, kodlama, mekatronik, robotik, lego ve youtuber kulüpleri gibi sosyokültürel faaliyetleri barındıran mekanlar ile çok yönlülüğe imkan sağlamaktadır.
  • TED Erzurum Koleji Kampüsü’nde, çocukların doğa dostu bireyler olarak yetişmesine imkan veren ekolojik hobi bahçeleri ve yeşil alanlar bulunmaktadır.
  • En son teknolojiye sahip eğitim öğretim sistemi ve akıllı tahta uygulamaları ile, ister hibrit ister online, öğrencilere kesintisiz, katılımı kolaylaştıran, etkin ve verimli bir eğitim öğretim ayrıcalığı sunulmaktadır.
Atatürk Köşesi

Ansolon